Trvalé chudnutie, alebo halušky nevypotíte

Autor: Helena Danišová | 17.3.2011 o 9:27 | (upravené 17.3.2011 o 9:34) Karma článku: 7,05 | Prečítané:  3697x

Moja známa,  pani  A. je  presvedčená že ak zje na obed bryndzové halušky a poobede si to pôjde vypotiť do plavárne, tak je to v poriadku a nepriberie. Stále však váži 120 kg a nedá si povedať, že pravda je niekde inde.

Potením pri športe človek sa zbaví hlavne vody v tele.  Tukov sa zbavujeme ťažšie. Nie je to však nereálne. V jednom kilograme telesného  tuku je skrytá energia  30 000 kJ ( 7 142 kcal ).

Ak sa ho chceme zbaviť za jeden mesiac, stačí znížiť príjem energie zo stravy o 1000 kJ ( 238 kcal ) denne, alebo  zvýšiť výdaj energie pohybom o 1000 kJ denne.

 

Ak by bola  pani A. aspoň trochu disciplinovaná,  takto by mohla schudnúť za rok 12 kg, za 4 roky 48 kg a mala by pri svojej výške 170 cm 72 kg. Ku svojej vlastnej škode nevie alebo možno nechce pochopiť,  že trvalé chudnutie dosiahne jedine, ak denný príjem energie bude mať menší, než dokáže vydať.

 

Chudnúca žena by mala prijať energiu približne  6 000 kJ ( 1428 kcal ) denne. Keď si sadá ku stolu, mala by zvážiť či si objedná bryndzové halušky so všetkým čo k tomu patrí, kde jedna malá porcia 200 g má energetickú hodnotu 8 384 kJ ( 2000 kcal ) , alebo si zvolí inú variantu.

 

Trvalé chudnutie nerieši žiadna diéta, iba celková zmena životosprávy. Väčším problémom ako  samotná obezita sú jej  príčiny. Diéta je vždy zameraná iba na riešenie momentálnej obezity, nerieši príčinu, preto ani jedna nefunguje natrvalo. Ak chcete schudnúť natrvalo, bez jojo efektu, vzdelávajte sa o chudnutí a zbierajte informácie. Stanovte si presné ciele a všetko si plánujte (stravu, pitný režim, pohyb). Chudnutie skutočne začína v hlave.

 

 

                                                                                                             

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?